13

травня

Іпотечний форум 2021

Іпотека може дати +1-2% ВВП та створити понад 100 тисяч робочих місць за декілька років

13 травня у готелі Hilton Kyiv відбувся Другий Іпотечний форум, партнером якого виступила компанія Perfect Group. Форум став знаковою та маштабною подією для галузі нерухомості та в питанні визначення вектору розвитку іпотеки в Україні зібрав представників усіх гілок влади, представників великих девелоперських компаній, банків та провідних експертів ринку нерухомості.

 Запуск іпотеки під 7% став ефективним першим кроком для розвитку галузі. В деяких банках обсяги виданих іпотек вже збільшилися у понад 2 рази. Звичайно, це також ефект низької бази, однак загалом така динаміка свідчить про наявність величезного попиту. За оцінками аналітиків Perfect Group, впродовж декількох років завдяки мультиплікатору будівництва, масштабне іпотечне кредитування може дати ефект +1-2% до зростання ВВП, створивши додатково понад 100 тисяч робочих місць.

Проведення форумів для дискусії між представниками влади, забудовників, банків та незалежних експертів ринку нерухомості – ефективний інструмент взаємодії, необхідний на старті програми.

Тільки 4,5% ЖК у Києві мають програму Доступна іпотека під 7%.  Perfect Group є однією з небагатьох столичних будівельних компаній, яка працює з програмою доступна іпотека та має достатньо квадратних метрів у своїх ЖК для надання доступної іпотеки в рамках держпрограми.

Дана програма іпотеки під 7% може стати пілотним проектом для запуску повноцінного іпотечного ринку в Україні. Однак далі все залежить від якості комунікації між різними учасниками цього процесу, яка має проходити швидко, ефективно та відкрито. Ось чому на  думку експертів Perfect Group саме формат форуму є продуктивним способом налагодити таке спілкування.

Державна програма «Доступна іпотека 7%» в Україні запрацювала з 1 березня. За умовами програми, об'єктом іпотеки може виступати квартира або приватний будинок. Максимальна вартість об'єкта - 2,5 млн грн, при цьому гранична сума іпотеки становить 2 млн грн. Кредит надається на термін до 20 років. Перший мінімальний внесок складає 15%, а іпотечна ставка становить 7%.

Заявка на бронювання

bg